moderni vzdelavani

20. května - Hvězdárna a planetárium v ČB / celá škola

V pondělí pojedou všichni žáci naší školy na Hvězdárnu a planetárium v Českých Budějovicích. Velice se těšíme, že uvidíme krásné promítání o naší galaxii, sluneční soustavě a planetě Zemi.
Ing. Michaela Maroušová

21. května - Medová snídaně / celá škola

Děti se mohou dozvědí mnoho zajímavých informací o včelách a medu. Projekt chce podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří a také propagovat kvalitní potraviny – především med (potravinu přírodního charakteru). Děti se seznámí s procesem vzniku medu a získají informace o včelařství jako o samostatném profesionálním oboru a o významu chovu včel pro zemědělství a biodiverzitu krajiny.
Mgr. Eva Kašáková, zástupkyně ředitelky školy

22. května - Práce se třídou / IV. třída / Mgr. Zuzana Danielisová, třídní učitelka IV. třídy

23. května - Den dětí na Olšině / III., IV. třída

Tradiční Dětský den na Olšině je největší oslavou dětského svátku na Šumavě. Akci, na níž se sjíždí děti z celého Českokrumlovska, ale i z širšího okolí, pořádá státní podnik Vojenské lesy a statky ČR. Na děti čekají tvořivé dílny, soutěže, skákací hrady a sportovní disciplíny na souši i na vodě, ale také prezentace záchranných složek, sokolníků, mysliveckých psů a dalších zvířat nebo ukázky vojenské, zemědělské i lesnické techniky, ukázky balonového létání či leteckých modelářů, stanoviště lesní pedagogiky atd. Program vyvrcholí opékáním buřtů, které děti dostanou zdarma na místě.
Třídní učitelky Mgr. Vendula Tesařová a Mgr. Zuzana Danielisová

23. května - Vesmír

Ve čtvrtek se budou všichni žáci osmé třídy celý den věnovat výuce o vesmíru. Jistě při plnění úloh a úkolů využijí znalosti, které získali v planetáriu.
Ing. Michaela Maroušová, třídní učitelka VIII. třídy

Kontakty na učitele

Třídního učitele (asistenta pedagoga) můžete kontaktovat na e-mail:

Činnost školy

Naše škola je zřízena podle § 16, odst. 9 školského zákona - vykonává činnost základní školy, základní školy speciální, školní družiny a školní jídelny.

Od 1. září 2015 má zřizovatelem školy povolený okruh doplňkové činnosti navazující bezprostředně na hlavní účel a předmět činnosti organizace - hostinská činnost.